ykleniyor

Mobil uyumlu web sitesinin sitenize katkıları nelerdir ?

    Günümüzde mobil cihazların kullanımı büyük bir hızla artmaktadır. İnsanlar zamanının büyük bir kısmını evde, iş yerinde, dışarıda akıllı telefonları ve tabletleri ile geçirmektedir. Durum böyle olunca internet sitenize yapılan toplam ziyaretin önemli bir kısmını mobil ziyaretçiler oluşturmaktadır. Google ise mobil uyumlu web sitesi kullanımının artması ile birlikte mobil cihazlar için ayrı bir sıralama algoritması oluşturdu. Böylelikle mobil uyumlu olmayan sitelerin sıralamasının alt sıralara düştüğü görüldü. Mobil uyumlu web sitesinin önemi daha fazla arttı. 

      Mobil uyumlu web sitesinin önemi;

Arama motoru sıralamasında rakiplerinizden bir adım öndesiniz.  Google mobil uyumlu siteler daha çok tercih etmektedir. Çünkü hem tarayıcı hem de mobil cihazlar tek bir URL kullanıldığı için Google’ın bu siteyi endekslemesi daha kolay oluyor. 

Potansiyel müşterileriniz size kolay ulaşır. Mobil erişim sayesinde potansiyel müşterileriniz her zaman web sitenize ulaşabilecek. 

Mobil uyumlu bir siteniz varsa Google Analytics aracılığı ile mobil cihazların analizini yapabilirsiniz. Yani kaç kişi telefondan, bilgisayardan ya da tabletten giriş yapmış görebilirsiniz. Bu sonuç eğer markanız ya da projeniz ile ilgili bir mobil uygulama oluşturmak istiyorsanız sizin için önemlidir. Kullanıcıların hangi cihazları kullandığını bilirseniz mobil uygulamanızda başarılı olursunuz. 

Dönüşüm oranınızı arttırmanıza yardımcı olur. 

E-ticaret siteniz varsa mobilden ziyaret edenleri direk satışa yönlendirebilirsiniz. 

Mobil siteniz varsa Google Analytics sayesinde sayfa görüntülemeleri, en fazla girilen sayfaları, tek sayfalık ziyaret oranları, en fazla çıkış yapılan sayfaları, trafik kaynaklarını analiz edebilirsiniz. 

Mobil uyumlu bir siteniz varsa çok fazla içeriğe sahip bir siteyseniz her seferinde içeriğinizi mobile uygun hale getirmek için vakit harcamazsınız. 

Sosyal medyadan sitenize ziyaretçi yönlendirebilirsiniz. 

      Eğer internet sayfanız üzerinden ürün veya hizmet sunuyorsanız ya da satış yapıyorsanız mobil sayfaların öneminin her geçen gün arttığını yukarıda bahsettiğimiz gelişmelerden anlayabilirsiniz. Siz de çok geç olmadan mobil uyumlu web sitesi sahibi olun. 


Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!