ykleniyor

Youtube'da Kitle Oluşturmanın Yöntemleri

YouTube, Web’deki en büyük ikinci arama motorudur ve en çok video paylaşılan sosyal medya platformudur. Hem işletme sahipleri hem de içerik pazarlamacıları YouTube’da kendine bir sayfa açmıştır. Tüketicilerin ürün satın almada ya da seyahat edecekleri şehirleri belirleme de izledikleri videoların etkisi çok fazladır.

YouTube’da Kitle Oluşturmanın Yöntemleri Nelerdir?

Kaliteli içerikler oluşturmalısınız. Öncelikle hangi alanda içerik oluşturacağınızı ve hedef kitlenizi belirlemelisiniz. Video içeriğinizi belirledikten sonra olabildikçe en profesyonel şekilde çekimi gerçekleştirmelisiniz. Video çekimi sonrasında ise küçük filtreler, montajlar ile video üzerinde düzenlemeler yapmalısınız. Kaliteli içerik oluştururken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır.

Anahtar kelime araştırması, rakip analizi ve YouTube Analytics analizi yapmak.

Video yayınlanma planı oluşturmalısınız. İçeriklerinizi düzenli ve tutarlı bir şekilde yayınlamanız gerekmektedir. Böylelikle takipçileriniz hangi günlerde içerik yükleyeceğinizi bilir ve izlenme oranlarınızı arttırmanıza yardımcı olur. İçerik konularını belirledikten sonra her hafta hangi gün çekim yapacağınızı, hangi gün yayınlayacağınızı belirlemelisiniz. Videolarınızın izlenme oranları ile birlikte en çok hangi gün videonuzun izlendiğini inceleyerek bir gün belirleyebilirsiniz.

Abone ol butonu eklemelisiniz. Takipçilerinize dikkat çekici bir “ Abone Ol” düğmesi eklemeniz abone sayısını arttıracaktır. Videonuzun sonunda izleyicileri harkeet geçirip, bir sonraki video için merak uyandıracak kapanışlar yaparak “Abone Ol” düğmesine yönlendirmelisiniz.

Videonuzu diğer sosyal medya platformalarında paylaşın. YouTube kanalınızzı diğer sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak takipçilerinize sayfanızı tanıtmış olacaksınız. Böylelikle yeni yüklediğiniz her videodan her platformda takipçilerinizin haberi olacak ve YouTube sayfanız için daha çok trafik elde edeceksiniz.

Küçük resminiz ilgi çekici olsun. Küçük resim, kullanıcının videonuz ile karşılaştığında ilk gördüğü resimdir. Bu nedenle ilgi çekici ve merak uyandırmalıdır. İçeriğiniz ile uyumlu bir resim ve yazı eklemelisiniz.

Yorumları beğenin ve cevap verin. İzleyicilerinizin videonuza yaptığı yorumları beğenmeyi ve yorumlarına geri dönüş yapmayı ihmal etmeyin. Takipçileriniz ile iletişim halinde olmanız kitlenizin daha çok büyümesine neden olacaktır.

Video açıklamalarınızı özenli yazmaya dikkat edin. Takipçilerinizin dikkatini çekecek ya da video içeriği ile ilgili açıklayıcı bilgiler yazabilirsiniz.

YouTuberlar ile birlikte iş birliği yapın. Özellikle küçük bir kanala sahipseniz YouTuber ile iş birliğinizin etkileşim sonucunda izlenme oranınız ve abone sayınız artacaktır.

YouTube hesabı yönetmenin en önemli adımı düzenli içerik üretmek. Hedef kitlenize uygun içeriklerde video çektikten sonra size anlattığımız adımları takip ederseniz kısa sürede sayfanızı büyütebilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi edinmek için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!